Bana Dair

Amacım fayda sağlamak…

İnsanoğlu, hangi yaşta ve hangi konumda bulunursa bulunsun; şayet akil bir kişi ise, hep üretmek ve aklını hayatının sonuna kadar kullanmak ve öldükten sonra ürettiği güzel şeylerle anılmayı istemelidir.

Ben de aklı başında ve artı değer üretmeyi ilke edinmiş bir insan olarak, yaşantımıza, hatırda kalacak güzel değerler ortaya koyarak, devam ettirmekten yanayım.
Bu yaşantımızı imtihan olarak bilmeli ve hakiki yaşama (öldükten sonraki gerçek ve baki hayata) giderken; buradaki imtihanı kazananlardan biri olmalıyız…

Bu sayfa ile diğer paylaşım ortamlarında yapmış olduğumuz paylaşımlar gibi daha çok insana ulaşmayı ve fayda sağlamayı hedefliyorum. Blog yazmayı daha özen isteyen bir iş olarak görüyorum. Bu blog tasarımı ve içeriği tamamen kendim tarafından yapılan bir çalışmadır. Bazen blog içine yazı yazmak yerine diğer sosyal medya hesaplarıma paylaşım yaparak, binlerce insana ulaşmanın sorumluluğunu taşıdığımı çok iyi biliyorum.

Önceliğim İnsan Kaynakları ve yönetim sistemleri olup, bu doğrultuda yazmaya ve paylaşmaya çalışıyorum. Ancak ben İnsan Kaynaklarını süreç basamaklarını adım adım yazmayı benimsemiyorum. Önce ”İNSAN” diyorum ve insani özellikleri geliştirici paylaşımlar yapmak istiyorum. İnsanda önce karakter ve duygunun yönetimini çok önemsiyorum. İnsanının bu özelliklerinin güçlü olmadığı hallerde hiçbir alanda başarılı olacağına inanmıyorum. Bir yandan mesleki alanda geliştirirken diğer yandan karakter olarak gelişimide önemsemeliyiz.

Gerek İnsan Kaynakları Yönetimi gerekse yaşama dair diğer bilgileri içeren yazı ve uygulama örneklerinizi bu sayfada paylaşabilirsiniz. Bu sayfaya üye olup, sayfa yöneticisi ve editör gibi görevler alabilirsiniz. Amacım insanlara fayda sağlayacak bu ortamı sizler ile paylaşmaktır.

EKREM ÖZTÜRK

Ben Kimim…?

1965 yılında Kırşehir’in tek Çerkes beldesi olan Akçakent’te doğdum. İşletme Fakültesi Lisans eğitiminin yanında, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği eğitimi aldım. Aynı zamanda ODTÜ (SEM) de, İnsan Kaynakları Uzmanlığı eğitimi aldım. İş hayatıma Galkon A.Ş. de, Makina Teknisyeni olarak başladım. İş yaşamıma daha sonra PETLAS A.Ş. de, devam ettim. Şirketin İNSAN KAYNAKLARI sürecinde, önce Eğitim daha sonra ise İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme sorumluluğunu üstlendim.

İnsan Kaynaklarının yeniden yapılandırılmasında, İşe Alım, Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama, Performans Yönetimi, Eğitim, İletişim ve Tanıtım, Organizasyon Geliştirme, Endüstriyel İlişkiler, Taşeron Yönetimi gibi süreçlerin oluşturulmasını ve yönetilmesini sağladı. Ayrıca, kurumsal EFQM Mükemmellik Modeli ve Süreç Yönetimi Modelinin oluşumunda yer aldım. Aynı zamanda PETLASSPOR Kulübünün Müdürlüğüne getirildim. 2 yıl Kulüp Müdürlüğü görevini yürüttüm. On yılımı tamamladıktan sonra PETLAS A.Ş. ‘den ayrılarak, Kırşehir Belediye Başkanlığına İnsan kaynakları ve Kültür danışmanı olarak çalışmaya başladım.

Belediyede çeşitli görevlerde ve müdürlüklerde bulundum. Yerel Yönetimlerde Norm Kadro uygulaması ile Stratejik Planlama Süreçleri, Bireysel gelişim ve kurumsal değişim süreçlerinde danışmanlık hizmetleri verdim. 2005 yılının Mayıs ayında yapılan kongrede KIRŞEHİRSPOR başkanlığına seçildim. Kırşehir Kent Konseyinin kurulması çalışmalarını yaptım. 2009 yılından 2012 yılına kadar, Kırşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini yürüttüm. Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak Kırşehir’de Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisinin kurulmasını sağladım. Kentli Olma ve Kent Bilinci Oluşturma bilinçlendirme çalışmalarını yaptım.
2009 yılında Ahi Evran Üniversitesine Eğitim Şube Müdürü olarak geçiş yaptım. 01 Kasım 2012 tarihinde Kamu Hastaneleri Birliğine, kurucu İdari Hizmetleri Başkanı olarak göreve başladım. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğinin, Sağlık Bakanlığı Verimlilik Karne Değerlendirmesinde 2013 ve 2014 yılında Türkiye birincisi olma sürecinde liderlik yaptım. Kamu Hastaneleri Kurumu Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme çalışmasını yaptım. Kamu Hastaneleri sürecinde 31 Aralık 2014 tarihinde görev süresimin dolması üzerine tekrar, Ahi Evran Üniversitesine döndüm. Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptım. Halen Üniversite Kalite Koordinatör yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda YÖKAK (Yüksek Öğretim Kalite Kurulu) dış değerlendirme sürecinde, değerlendirici olarak görev almaktayım.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s