Ekrem Öztürk

1965 yılında Akçakent’te doğmuştur. İşletme Fakültesi Lisans eğitiminin yanında, Anadolu Üniversitesi Sağlık Kurumları İşletmeciliği mezunudur. Aynı zamanda ODTÜ (SEM) de, İnsan Kaynakları Uzmanlığını tamamladı. İş hayatına Makina Kontrol Teknisyeni olarak başladı. İş yaşamı daha sonra PETLAS A.Ş. de, devam etti. Şirketin İNSAN KAYNAKLARI sürecinde, önce Eğitim daha sonra ise İnsan Kaynakları Planlama ve Geliştirme sorumluluğunu üstlendi.

İnsan Kaynaklarının yeniden yapılandırılmasında, İşe Alım, Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama, Performans Yönetimi, Eğitim, İletişim ve Tanıtım, Organizasyon Geliştirme, Endüstriyel İlişkiler, Taşeron Yönetimi gibi süreçlerin oluşturulmasını ve yönetilmesini sağladı. Ayrıca, kurumsal EFQM Mükemmellik Modeli ve Süreç Yönetimi Modelinin oluşumunda yer aldı. Aynı zamanda PETLASSPOR Kulübünün Müdürlüğüne getirildi. 2 yıl Kulüp Müdürlüğü görevini yürüttü. 2005 yılında Petlas A.Ş. den ayrılarak, Kırşehir Belediye Başkanlığına İnsan kaynakları ve Kültür danışmanı olarak çalışmaya başladı. Belediyede çeşitli görevlerde ve müdürlüklerde bulundu. Yerel Yönetimlerde Norm Kadro uygulaması ile Stratejik Planlama Süreçleri, Bireysel gelişim ve kurumsal değişim süreçlerinde danışmanlık hizmetleri verdi. 2005 yılının Mayıs ayında yapılan kongrede KIRŞEHİRSPOR başkanlığına seçildi.
Kırşehir Kent Konseyinin kurulması çalışmalarını yaptı. 2009 yılında 2012 yılına kadar, Kırşehir Kent Konseyi Genel Sekreterliği görevini yürüttü. Kent Konseyi Genel Sekreteri olarak Kırşehir’de Kadın Meclisi, Gençlik Meclisi ve Engelliler Meclisinin kurulmasını sağladı. Kentli Olma ve Kent Bilinci Oluşturma bilinçlendirme çalışmalarını yaptı.
İnsan Kaynakları Uzmanlığının yanı sıra Kalite Sistemleri (ISO 9001:2008, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetimi, ISO 1401 Çevre Yönetimi, OHSAS 18001 İş Güvenliği Yönetimi) ile Stratejik Planlama uzmanlığına sahiptir. 2009 yılında Ahi Evran Üniversitesine Eğitim Şube Müdürü olarak geçiş yaptı. 01 Kasım 2012 tarihinde Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğine kurucu İdari Hizmetleri Başkanı olarak göreve başladı. Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliğinin, Sağlık Bakanlığı Verimlilik Karne Değerlendirmesinde 2013 ve 2014 yılında Türkiye birincisi olma sürecinde liderlik yaptı. Kamu Hastaneleri Kurumu Sözleşmeli Yönetici Performans Değerlendirme çalışmasını yaptı. Kamu Hastaneleri sürecinde 31 Aralık 2014 tarihinde görev süresinin dolması üzerine tekrar, Ahi Evran Üniversitesine döndü. Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptı.
Halen Üniversite Kalite Koordinatör yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s